Dlaczego warto skorzystać z usług agenta nieruchomości?

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika przy zakupie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości?

Pośrednik nieruchomości jest osobą, która kojarzona jest z szeroko pojętymi transakcjami kupna, sprzedaży i wynajmu działek, domów i mieszkań. Pomimo tego, iż pomoc profesjonalnego pośrednika nieruchomości znacznie usprawnia przebieg transakcji na rynku nieruchomości, spora część nabywców, sprzedających oraz wynajmujących wciąż decyduje się na bezpośredni kontakt z potencjalnym klientem oraz załatwienie formalności we własnym zakresie. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie. Usługi pośrednika nieruchomości pozwalają przejść przez proces sprzedaży/kupna lub wynajmu nieruchomości wyjątkowo sprawnie, szybko, bezpiecznie i przede wszystkim bezstresowo. 

W czym wyręczy Cię pośrednik nieruchomości?

Pośrednik w obrocie nieruchomościami jest specjalistą, do którego zadań należy pozyskiwanie ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości, promocja ogłoszeń w sieci oraz za pomocą niestandardowych sposobów marketingowych, prezentacja oferty potencjalnym klientom, negocjowanie ceny oraz załatwianie formalności, związanych z finalizacją transakcji. To tylko podstawowe zadania pośrednika, z którymi w profesjonalny sposób mierzy się na co dzień. W większości przypadków pośrednik nieruchomości zajmuje się ponadto pomocą w ustaleniu ceny nieruchomości, doradztwem związanym z kredytowaniem nieruchomości oraz ustaleniem faktycznego stanu prawnego przedmiotu oferty. Samodzielne zajęcie się wszystkimi wspomnianymi formalnościami może okazać się sporym wyzwaniem, a brak doświadczenia i znajomości poszczególnych procedur nie ułatwi zadania. Korzystając z usług pośrednika nieruchomości, wybierasz profesjonalizm na każdym etapie procesu sprzedaży, kupna lub wynajmu. Współczesny rynek nieruchomości wymusza dopracowanie każdego szczegółu oraz bezlitośnie weryfikuje konkurencyjność ofert. Aby mieć szansę szybko i w dobrej cenie sprzedać lun wynająć nieruchomość należy zaprezentować ją nie gorzej od pozostałych ofert.

Profesjonalna prezentacja nieruchomości na sprzedaż

Pośrednik nieruchomości, wykazujący się doświadczeniem w pracy zawodowej oraz wieloma dodatkowymi predyspozycjami, pozwalającymi nawiązać pozytywną relację z klientami, wykonać profesjonalne zdjęcia oraz film, zaplanować i skoordynować prezentację kilku ofert, potencjalnie odpowiadających klientowi, dysponuje wieloma możliwościami. Pośrednik nieruchomości zamieszcza profesjonalnie przygotowaną ofertę w dużej liczbie serwisów internetowych z ogłoszeniami, korzystając z opłat abonamentowych. Dla osoby prywatnej koszty zamieszczenia ogłoszenia mogą być ogromne, zwłaszcza, jeśli ogłoszenie ma zostać zamieszczone w dużej liczbie serwisów. Pośrednik wzbudza zaufanie. Osoba, przeglądająca oferty sprzedaży/wynajmu nieruchomości z większym prawdopodobieństwem wybierze ogłoszenie, zamieszczone przez pośrednika, aby uniknąć niepewności, trudności organizacyjnych oraz mieć gwarancję ustalonej ceny. Profesjonalna prezentacja nieruchomości wymaga dużego zaangażowania oraz sporej ilości czasu. Nie każdy z nas będzie w stanie wielokrotnie, w ciągu jednego dnia, prezentować nieruchomość potencjalnym klientom oraz ponosić koszty dojazdu. Pośrednik nieruchomości jest dyspozycyjny przez większą część dnia. 

Niezbędne formalności przy sprzedaży, wynajmie i kupnie nieruchomości

Czy przygotowanie dokumentacji, potrzebnej przy transakcji kupna/sprzedaży lub wynajmu nieruchomości to zadanie łatwe? Dla osób prywatnych, bez doświadczenia, niekoniecznie. Czy wiesz, jakie elementy powinny być zawarte w umowie przedwstępnej, protokole zdawczo – odbiorczym nieruchomości lub umowie najmu? Pośrednik nieruchomości, dzięki swojemu doświadczeniu oraz rozeznaniu w obowiązujących przepisach prawnych będzie w stanie przygotować niezbędne dokumenty, których zapisy ochronią nie tylko interesy klienta, ale również Twoje. Czy obawiasz się, że podczas wizyty u notariusza okaże się, że nieruchomość jest obciążona zobowiązaniami? Czy sprzedający może wycofać się z finalizacji transakcji w ostatniej chwili lub zażądać zapłaty zdecydowanie wyższej kwoty? A może twierdzisz, że cena nieruchomości jest nieadekwatna do jej lokalizacji lub stanu technicznego… Niepewności, które mogą spędzać sen z powiek przy bezpośrednich transakcjach nie mają zastosowania podczas transakcji, zawieranych z udziałem pośrednika nieruchomości, który poza obowiązkowymi czynnościami formalnymi, związanymi z obsługą oferty i transakcji zajmuje się szeregiem dodatkowych zadań. 

Korzyści, płynące ze współpracy z pośrednikiem nieruchomości

Korzystanie z usług pośrednika nieruchomości niesie za sobą wiele korzyści, które przed, w trakcie oraz po transakcji wpływają na oszczędność czasu i pieniędzy. Pośrednik nieruchomości jest profesjonalistą, który w rzetelny sposób przygotuje i zaprezentuje ofertę Twojej nieruchomości oraz skorzysta z wielu możliwości, w tym własnej bazy kontaktów, aby nieruchomość szybko znalazła nabywcę, a sama transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo. Pośrednik nieruchomości jest specjalistą, który posiada znajomość technik negocjacji, aby ustalić możliwie najatrakcyjniejszą cenę nieruchomości, z dbałością o satysfakcję strony, którą reprezentuje. Czy samodzielna transakcja pozwoliłaby na jej uzyskanie? Prowizja procentowa dla pośrednika nie będzie więc wydatkiem nieopłacalnym. Czy w związku z transakcją należy załatwić jakieś formalności, opłacić podatki? Poza aktem własności, sporządzanym przez notariusza, konieczne będzie załatwienie formalności sądowych w Wydziale Ksiąg Wieczystych, a także związanych z przepisaniem umów o dostawę mediów. Dzięki usługom pośrednika nie stracisz kilku dni urlopu, wystarczy pełnomocnictwo do działania w Twoim imieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *